УДОСКОНАЛЕНИЙ МЕТОД ЗАХИСТУ КОНФІДЕНЦІЙНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ВІД ПЕРЕХОПЛЕННЯ МЕТОДАМИ ВИСОКОЧАСТОТНОГО НАВ’ЯЗУВАННЯ

Автор(и)

  • ЛАРИСА КРЮЧКОВА Державний університет телекомунікацій
  • ІВАН ЦМОКАНИЧ Державний університет телекомунікацій
  • МАКСИМ ВОВК Державний університет телекомунікацій

DOI:

https://doi.org/10.31891/CSIT-2021-5-2

Ключові слова:

Захист інформації, перехоплення інформації, метод високочастотного нав'язування, зондуючий сигнал, небезпечний сигнал, захисний сигнал, параметри захисних сигналів, моделювання.

Анотація

Розглянуто процеси формування технічних каналів витоку конфіденційної інформації на об'єктах інформаційної діяльності методами високочастотного нав'язування, фізичну сутність процесу утворення небезпечних сигналів шляхом модуляції зондуючого високочастотного сигналу акустичними сигналами, умови формування в колах основних та допоміжних технічних засобів і систем небезпечних сигналів. В якості базового для вдосконалення взято спосіб блокування каналів перехоплення інформації методами високочастотного нав'язування, при якому в середовище, використовуване для подачі зондуючого коливання, вводяться прицільні активні завадові захисні сигнали, спрямовані на руйнування інформативних параметрів небезпечного сигналу з різними видами модуляції несійної частоти. Запропоновано для захисту конфіденційної інформації на об'єктах інформаційної діяльності формувати сукупність захисних сигналів для руйнування інформативних параметрів небезпечних сигналів як на основній частоті, так і на комбінаційних гармоніках зондуючого сигналу, що забезпечує більш ефективний захист конфіденційної інформації від перехоплення. Шляхом математичного та імітаційного моделювання визначено параметри ефективних завадових захисних сигналів, здатних забезпечити руйнування інформативних параметрів небезпечних сигналів високочастотного нав’язування на основній частоті та комбінаційних гармоніках зондуючого сигналу. Сформульовано базові рекомендації щодо формування захисних сигналів.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-04-14

Як цитувати

КРЮЧКОВА, Л. ., ЦМОКАНИЧ, І. ., & ВОВК, М. . (2022). УДОСКОНАЛЕНИЙ МЕТОД ЗАХИСТУ КОНФІДЕНЦІЙНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ВІД ПЕРЕХОПЛЕННЯ МЕТОДАМИ ВИСОКОЧАСТОТНОГО НАВ’ЯЗУВАННЯ. Computer Systems and Information Technologies, (3), 14–20. https://doi.org/10.31891/CSIT-2021-5-2