ВИБІР МЕТОДОЛОГІЇ SCRUM АБО KANBAN ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ПРОЄКТАМИ В ІТ КОМПАНІЯХ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31891/csit-2022-4-1

Ключові слова:

ІТ компанії, жорсткі та гнучкі методології, Waterfall модель, V- модель, Incremental модель, Spiral модель, Iterative модель, Agile модель, Scrum і Kanban, ролі у проєкті, Product Owner, Scrum команда, Scrum майстер, Sprint Planning, Daily Scrum, Sprint Review, Sprint Retrospective, backlog, блок-схема, порівняльний аналіз, обґрунтований вибір методології

Анотація

розробки проєктів в ІТ компаніях. Тому, при створенні проєктів виникає необхідність обґрунтованого вибору методологій управління проєктами, що дозволить швидко вирішувати проблеми, які виникають у процесі їх створення, та дасть можливість забезпечити високу ефективність проєктно-орієнтованої діяльності компаній.

Проведений аналіз методологій показав, що на сьогодні їх існує достатня кількість, серед яких є жорсткі та гнучкі. Було визначено, що більшість дослідників доводять у своїх працях, що гнучкі методології є більш широко розповсюдженими в наш час і краще адаптуються до умов швидких змін у проєктах. Виключення становлять лише ті методології, які застосовуються для певних галузей, таких як медична, авіаційна та інші. Такі галузі передбачають використання тільки жорстиких методологій.

У статті розглядається відносно сучасний підхід Agile до управління проєктами, його відмінність від традиційного підходу жорсткої методологі, наприкладї Waterfall, або інших; область застосування Agile; коротка історія; переваги та недоліки впровадження та його використання.

У статті виконано порівняльний аналіз найпопулярніших на сьогодні гнучких методологій Scrum і Kanban. Розроблено блок-схему для обґрунтованого вибору методології Scrum або Kanban. Стаття базується на дослідженнях міжнародного та українського ринку ІТ компаній.

Напрямком майбутніх досліджень авторів є проведення більш детального аналізу та порівняння жорстких і гнучких методологйї з метою використання комбінованих форм управління проєктами.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-12-29

Як цитувати

ЗАСОРНОВА, І., ЛИСЕНКО, С., & ЗАСОРНОВ, О. (2022). ВИБІР МЕТОДОЛОГІЇ SCRUM АБО KANBAN ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ПРОЄКТАМИ В ІТ КОМПАНІЯХ. Computer Systems and Information Technologies, (4), 6–12. https://doi.org/10.31891/csit-2022-4-1