АНАЛІЗ ІНСТРУМЕНТІВ ТЕСТУВАННЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІДПОВІДНО ДО РІВНІВ ТЕСТУВАННЯ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31891/csit-2023-1-5

Ключові слова:

програмне забезпечення (ПЗ), тестування ПЗ, ручне тестування ПЗ, автоматизоване тестування ПЗ, рівні тестування ПЗ

Анотація

Останнім часом програмне забезпечення (ПЗ) інтенсивно використовується майже в усіх галузях підприємництва. Тестування є невід'ємним процесом життєвого циклу програмного забезпечення, під час якого доводиться, власне, відповідність ПЗ заданим вимогам і потребам замовника, тим самим забезпечується якість ПЗ. В статті проведено аналіз інструментів для тестування ПЗ з узагальненням їх по рівнях тестування.

Дослідження показало, що існує ряд досліджень, спрямованих на огляд і класифікацію інструментів тестування ПЗ. Коректний вибір інструментів для тестування ПЗ є одним із життєво важливих елементів для забезпечення якості усього проєкту. Проте більшість робіт у галузі тестування зосереджені на описі методів тестування без прямого підключення до інструментів, які базуються на цих методах.

Підхід фахівця до тестування ПЗ вимагає додаткової інформації про доступні на даний момент інструменти тестування. Із зростаючою складністю програмних продуктів та коротшими циклами розробки стає очевидним, що ручне тестування не може забезпечити рівень якості, необхідний для ринку. Неправильний вибір інструментів тестування для проєкту призводить до неадекватних вимірювань якості або заміни інструментів під час проєкту. Як неправильний вибір, так і зміна інструментів тестування в процесі розробки впливають на якість програмного продукту і, як наслідок, на успіх проєкту в цілому. Класифікатори, які розглянуто у роботі, можна використовувати для відповідного вибору інструментів тестування ПЗ. З одного боку, це може бути корисним для орієнтації в широкому предметному полі тестування, скорочуючи час, необхідний спеціалістам для пошуку вірного рішення. З іншого боку, його можна використати як короткий вступ до галузі тестування, що швидко розвивається, і доступних інструментів тестування для тих, хто не є експертом у цій галузі. Проведена класифікація може бути застосована для тестування різноманітних програмних проєктів, залежно від виду ПЗ та методології розробки.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-03-30

Як цитувати

Засорнова, І., Говорущенко, Т., & Войчур, О. (2023). АНАЛІЗ ІНСТРУМЕНТІВ ТЕСТУВАННЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІДПОВІДНО ДО РІВНІВ ТЕСТУВАННЯ. Computer Systems and Information Technologies, (1), 38–46. https://doi.org/10.31891/csit-2023-1-5